• Zdolna SP 5

• Otrzymaliśmy Certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia. Tym samym SP5 dołączyła do grona 45 dolnośląskich placówek należących do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia.

• Wielkie Tchnienie Życia

• W słoneczną październikową sobotę spotkaliśmy się na wrocławskim Rynku, aby kolejny raz wziąć udział w wesołej manifestacji pod hasłem Wielkie Tchnienie Życia. Wydarzenie to corocznie- w Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej- przyciąga wolontariuszy hospicyjnych i szkolnych, a jego celem jest propagowanie idei hospicjum.Oplatając ratusz żywym łańcuchem, który stworzyliśmy poprzez złapanie się za ręce, chcieliśmy pokazać nasze wsparcie wobec osób przewlekle i terminalnie chorych.Ważnym elementem wydarzenia było też puszczanie baniek mydlanych. Symbolizowały one piękne, ale kruche życie.Hospicjum to też życie!

• Beania 2019- wyjazd integracyjny

• 24 września klasy V i VII uczestniczyły w wyjeździe integracyjnym do Srebrnej Góry. Zabawy integracyjne odbyły się na terenie największej górskiej twierdzy w Europie. Nowi uczniowie SP5 poznawali się i zawierali przyjaźnie podczas współzawodnictwa i wycieczki krajoznawczej.Uczniowie wcielili się w rolę kadetów wojskowych, których zadaniem było wykonanie szeregu zadań, dzięki którym mogli stać prawdziwymi żołnierzami Armii Pruskiej. Na zakończenie wycieczki odbyło się ognisko.

• Szkoła Promująca Turystykę

• 27 września odbyła się uroczystość zakończenia XVIII edycji Wrocławskiego Konkursu Szkoła Promująca Turystykę w Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży. Nasza szkoła zajęła II miejsce. Nagrody wręczał Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Gratulujemy!

• IMPERIUM KONTRATAKUJE

• IMG_4404.jpg2 września w SP5 uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Uczniów przywitał i zachęcił do pracy nowy dyrektor szkoły, pan Jacek Lenart oraz uczniowie klasy 8B. Przygotowali oni dla rówieśników dowcipny słownik niezbędnych pojęć (np. „początek roku szkolnego – Imperium kontratakuje”, „zebranie z rodzicami – trzęsienie ziemi”, nauczyciele – tajne akta FBI”) oraz interpretację piosenki Leonarda Cohena „Alleluja”.

Po apelu rozeszli się do swoich klas na spotkania z wychowawcami i dawno niewidzianymi rówieśnikami.

Powodzenia w nowym roku szkolnym!