• zDolny Ślązak (2019/2020)

• Uczniowie zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego konkursu zDolny Ślązak (2019/2020):

Natalia Twardowska 8d – matematyka, j. polski,  j. angielski

Antonina Berus 8d – j.polski

Weronika Mikuśkiewicz 8b - j. polski

Amelia Dimmich 8d – j.angielski

Zofia Karpińska 8d  – j.angielski

Karolina Łaczmańska 8d – j.polski

Adrian Mikoda 8d – j.angielski

Mateusz Purtak 8d  – historia

Hanna Pużyńska 8d   – j.angielski

Maksymilian Żabski 7d  – j.angielski

Gratulujemy!!!

• Beania 2019- wyjazd integracyjny

• 24 września klasy V i VII uczestniczyły w wyjeździe integracyjnym do Srebrnej Góry. Zabawy integracyjne odbyły się na terenie największej górskiej twierdzy w Europie. Nowi uczniowie SP5 poznawali się i zawierali przyjaźnie podczas współzawodnictwa i wycieczki krajoznawczej.Uczniowie wcielili się w rolę kadetów wojskowych, których zadaniem było wykonanie szeregu zadań, dzięki którym mogli stać prawdziwymi żołnierzami Armii Pruskiej. Na zakończenie wycieczki odbyło się ognisko.

• Szkoła Promująca Turystykę

• 27 września odbyła się uroczystość zakończenia XVIII edycji Wrocławskiego Konkursu Szkoła Promująca Turystykę w Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży. Nasza szkoła zajęła II miejsce. Nagrody wręczał Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Gratulujemy!

• IMPERIUM KONTRATAKUJE

• IMG_4404.jpg2 września w SP5 uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Uczniów przywitał i zachęcił do pracy nowy dyrektor szkoły, pan Jacek Lenart oraz uczniowie klasy 8B. Przygotowali oni dla rówieśników dowcipny słownik niezbędnych pojęć (np. „początek roku szkolnego – Imperium kontratakuje”, „zebranie z rodzicami – trzęsienie ziemi”, nauczyciele – tajne akta FBI”) oraz interpretację piosenki Leonarda Cohena „Alleluja”.

Po apelu rozeszli się do swoich klas na spotkania z wychowawcami i dawno niewidzianymi rówieśnikami.

Powodzenia w nowym roku szkolnym!