• Rok szkolny 2018/2019

„Droga do gwiazd”.

30 maja 2019r. uczestniczyliśmy w prezentacji IV finału holistycznego  projektu edukacyjnego w ramach Programu „Od inspiracji do kreacji”. Tematem tegorocznych działań  była DROGA.  W ramach współpracy uczniowie naszej szkoły, Szkoły Podstawowej Nr 3 i dzieci z Przedszkoli Nr 15, Nr 6 i Nr 150 zaprezentowały  pokazy  tańca, śpiewu i pantomimy. Przygotowaliśmy w wyznaczonej  sali wystawy prac i grafiki komputerowej, warsztaty  plastyczne i manualne oraz prezentacje i pokazy filmów, a wszystko pod wspólnym tytułem „Droga do gwiazd”.

Dzień Życzliwości i marcińskie rogale

21 listopada, a więc w Dniu Życzliwości, dzieci z klasy 2a w ramach programu Od inspiracji do kreacji wzięły udział w warsztatach zorganizowanych przez Przedszkole nr 15 z Leśnicy.  Pojechaliśmy tam z wielką pocztówką, na której napisaliśmy życzenia dla dzieci i dorosłych z tego przedszkola. Wszyscy chętnie uczestniczyliśmy w przygotowanych przez gospodarzy zabawach i zadaniach. Było nam bardzo miło, kiedy na zakończenie warsztatów każdy otrzymał prezent: ROGAL MARCIŃSKI.
          Słodko wspominamy te warsztaty!

Rok szkolny 2017/2018

10 maja 2018r. w Liceum Ogólnokształcącym Nr XVI uczestniczyliśmy w prezentacji finału holistycznego  projektu  w ramach Programu „Od inspiracji do kreacji” w formie zintegrowanych działań artystycznych, badawczych , konstrukcyjnych i poznawczych. Jednocześnie z prezentacjami obchodzony był Jubileusz dwudziestolecia Programu Wrocławskiej Koncepcji Edukacyjnej   i  piętnastolecie nadania certyfikatu Prezydenta Wrocławia. W roku szkolnym 2017/18 tematem projektu  był KOLOR.  W ramach współpracy młodzież naszej szkoły , uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 i dzieci z Przedszkoli Nr 15, Nr 6 i Nr 150 zaprezentowały  pokazy  tańca, śpiewu i gry na kolorowych bum-bum-rurkach. Przygotowaliśmy w wyznaczonej  sali wystawy prac plastycznych  i fotografii, makiety kontynentów,  warsztaty  plastyczne i ogrodnicze , a także gry i zabawy logiczno – matematyczne.

Zabawy logiczno-matematyczne z kolorami, liczbami i figurami geometrycznymi

Dnia 7 marca uczennice klasy 3 F w ramach akcji od „Od inspiracji do kreacji” uczestniczyły w warsztatach „Zabawy logiczno-matematyczne z kolorami, liczbami
          i figurami geometrycznymi”, które odbyły się w Przedszkolu Nr 150. Do wspólnej zabawy zostali również zaproszeni uczniowie Przedszkola Nr 6 oraz Przedszkola Nr 15.

Spotkanie rozpoczęło się od zabaw integracyjnych z wykorzystaniem kolorowych figur geometrycznych. Następnie dzieci zostały podzielone na cztery drużyny, w których liderami były uczennice naszej szkoły. Zadaniem grup było stworzenie gry planszowej
          w danym kolorze, zawierającej łamigłówki logiczno – matematyczne. Po zakończeniu pracy, grupy przetestowały swoje gry oraz udały się na słodki poczęstunek.

Współpraca sprawiła radość zarówno przedszkolakom, jak i uczennicom klasy gimnazjalnej. Wszyscy przekonali się, że matematyka i dobra zabawa mogą mieć ze sobą wiele wspólnego.

Szlakiem świętego Marcina

Dnia 28 listopada uczennice z klasy 3A udały się do Leśnicy, by odwiedzić Przedszkole nr 15. Tam obejrzały krótki program artystyczny przygotowany przez najmłodszych, a następnie wzięły udział w warsztatach plastycznych. Wraz z dziećmi formowały z masy solnej rogale oraz ozdabiały je makiem, i soczewicą. Radość przedszkolaków, płynąca z zajęć, była ogromna.

Po ukończeniu niejadalnych przysmaków przyszedł czas na prawdziwy poczęstunek. Oprócz rozgrzewającej herbaty wręczone zostały zapakowane rogale, apetyczne niczym te świętomarcińskie. W dalszej kolejności najmłodsi wysłuchali legendy o tytułowym dobrodzieju, który podzielił się swoim okryciem i pieczywem. Później dziewczyny z naszej szkoły w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom przytoczyły bajkę o rodzeństwie, pomagającym ochoczo innym. Podopieczni uznali to za cenną lekcję, barwna historia przypadła im do gustu.
          Całe spotkanie zwieńczyło zdjęcie pamiątkowe. Wszyscy uczestnicy wychodzili z przedszkola z uśmiechem na twarzy, zajadając rogale.

Bajecznie i świątecznie

8 grudnia uczennice naszej szkoły w ramach akcji CAŁY WROCŁAW CZYTA DZIECIOM i programu OD INSPIRACJI DO KREACJI odwiedziły Przedszkole nr 15 w Leśnicy. Spotkanie rozpoczęła niezwykła Legenda o Mikołaju, którą dzieci wysłuchały z zapartym tchem. Przebrane za elfy gimnazjalistki pomagały swoim podopiecznym w programie artystycznym, promującym symbolikę świąt. Śmiechom i dobrej zabawie nie było końca

16 listopada w ramach ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei (Akcja Żonkil)  w programie OD INSPIRACJI DO KREACJI  uczniowie  naszej szkoły wraz z przedszkolakami z Przedszkola nr15 sadzili cebulki żonkili. Jest to symboliczny akt solidarności z nieuleczalnie chorymi dziećmi. Wiosną, kiedy żonkile zakwitną, odbędzie się  finał akcji – rozdawanie żonkili i  pozyskiwanie funduszy na potrzeby Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci .

Żonkil jest kwiatem bardzo delikatnym, tak delikatnym jak życie, które chroni się w Hospicjum. Dlatego ofiarodawcy otrzymują za swoje „serce” kwiat żonkila.